| M o del | 5600_8MP_IMX415 |
| Sensori | CMOS 1/2.8" SONY IMX415 |
| Pikselin koko | 1,45 μm x 1,45 μm |
| SNR:n määrä | 40 dB |
| Laitteisto | Tekninen luokka 8 megapikseliä |
| Enimmäisresoluutio | 3840(H) x 2160(V) |
| Tulosmuoto | Mm/m2 |
| Resoluutio ja kehyssäätönohja |
3840 x 2160 MJPEG@30 kuvaa/s YUY2@2 kuvaa/s 2592 x 1944 MJPEG@30 kuvaa/s YUY2@3 kuvaa/s 1920 x 1080 MJPEG@30 kuvaa/s YUY2@5 kuvaa/s 1280x720 MJPG@30fps YUY2@10fps 640x480 MJPEG@30fps YUY2@30fps |
| Jännite | 5V |
| Sähkö | 230 mA |
| Valonlähtö | 0.01Lux |
| Dynaaminen alue | 72 dB |
| Aika altistuksessa | 35 ms |
| Lumenna tyyppi | Sähköinen rullaava sulku |
| Lähtöliitäntä | USB2.0 |
| Sopimus | UVC OTG -viestintäprotokolla |
| Tallennustemperatuuri | -20 °C:sta 70 °C:een |
| Toimintalämpötila | -10 °C:sta 60 °C:een |
| Linssi fov | Valinnainen |
| Aaltoväli | 400–650 nm (valonsäde) |
| Kuvankäsittely | AWB, AEC, AGC |
| Käyttöjärjestelmän pyyntö | Win XP/Vista/Win7/Win8 / Win10/ Win11 jne. Linux/MAC-OS /Android 4.0 tai uudempi |







Suodatinalueen mukautuksen esittely | |
Aluemukautus |
Alueominaisuuksien esittely |
Korkean resoluution |
Näkyvä valo, kuvan väri, ei väriä (toimituksessa oletusarvoinen vaikutus) |
Infrapuna 850 nm |
Näkyvä ja infrapunavalo 850 nm:llä voidaan siirtää, kuva on värillinen, ja väri voi olla vinoutunut |
Infrapuna 940nm |
Näkyvä ja infrapunavalo 940 nm:llä voidaan siirtää, kuva on värillinen, ja väri voi olla vinoutunut |
Kapea kaista 850 nm |
Aallonpituus 820–880 nm, kuva on vinoutunut (mustempi) |
Kapeakaistainen 940 nm |
Aallonpituus 910–970 nm, kuva on tumma (lähellä mustavalkoista) |
Kapeakaistainen 980 nm |
Aallonpituus 960–1000 nm, kuva on vääristynyt (tummempi, mustavalkoinen) |
Kapeakaistainen 1064 nm |
Aallonpituus 1040–1080 nm, kuva tummempi (tummempi, entistä mustavalkoisempi) |
Kapeakaistainen 1310 nm |
Aallonpituus 1280–1335 nm, kuva tummempi (tummempi, entistä mustavalkoisempi) |
Kapeakaistainen 1450 nm |
Aallonpituus 1420–1480 nm, kuva tummempi (tummempi, entistä mustavalkoisempi) |
Kapeakaistainen 1550 nm |
Aallonpituus 1520–1580 nm, kuva tummempi (tummempi, mustavalkoinen) |
Lähinfrapuna 700–1100 nm |
Aallonpituus 700–1100 nm, kuva vääristyy (osittainen punaisuus) |
muut kaistat |
405、520、540、580、730… |
Oletus HD-suodatin, jos tarvitset muita kaistoja, ota yhteyttä meihin | |
imx586 48 MP Ultra HD 8000x6000 anturi 1/2 tuuma USB teollinen kamera CMOS UVC koneen näköön, lääkintarvikkeisiin
2 MP automaattitarkennus USB-kamera 0,003 lux matala valaistus 1080P dynaaminen alue 86 dB HD-verkkokamera ilmainen ajuri
5 MP automaattitarkennuskamera MJPG&YUY2 1944P 25 fps 1080P 60 fps nopea USB3.0-kamera
4 MP:n H.265/H.264 -standardin mukainen HD-POE-pienikokoinen turvallisuuskameran IP-malli