* Φακός: Προαιρετικός
* Αισθητήρας: CMOS 1/2.8” sony imx415
* Μέγιστη ανάλυση: 3840X2160
* Μορφή εξόδου: YUY2 / MJPEG
* Διεπαφή Εξόδου: Διεπαφή USB2.0 υψηλής ταχύτητας
* Διαστάσεις πλακέτας: 32x32mm (προαιρετικά 38x38mm)
* Υποστήριξη προσαρμογής: OEM, ODM
*UVC για χρήση σε Windows\Android\Linux\Mac OS
Καλά κατάλληλο για βιομηχανική επιθεώρηση, αναγνώριση προσώπου, μηχανική όραση,
Βιντεοδιάσκεψη, Βιομηχανικός έλεγχος, Αναγνώριση τεχνητής νοημοσύνης, Ιατρικός εξοπλισμός,
Αναγνώριση σάρωσης, ATM, Ρομπότ, Αυτοκίνητο, Drone.... και ούτω καθεξής.

| Βιβλίο προδιαγραφών προϊόντος | |
| Μοντέλο | PCBA_8MP_IMX415 |
| Αισθητήρας | CMOS 1/2.8" SONY IMX415 |
| Μέγεθος Πικσελ | 1.45μmx1.45μm |
| Υλικό | Τεχνική βαθμίδα 8 Megapixel |
| Μέγιστη ανάλυση | 3840(H)X2160(V) |
| Μορφή εξόδου | MJPG/YUY2 |
| Λύση & Ρυθμός Πλαισίου |
3840X2160 MJPEG@30fps YUY2@2fps 2592X1944 MJPEG@30fps YUY2@3fps 1920X1080 MJPEG@30fps YUY2@5fps 1280x720 MJPG@30fps YUY2@10fps 640X480 MJPEG@30fps YUY2@30fps |
| ΕΣΝ | 40 dB |
| Φορτίο | 5V |
| ΗΛΕΚΤΡΙΚΗ ΕΝERGEIA | 230mA |
| Ελάχιστο φωτισμό | 0.01Lux |
| Δυναμικός Απορρόφησης | 72 dB |
| Χρόνος Έκθεσης | 35ms |
| Τύπος Καλύμματος | Ηλεκτρονικό κυλιόμενο παράθυρο |
| Τύπος Θύρας Σύνδεσης | USB2.0 |
| Συμφωνία | Πρωτόκολλο Επικοινωνίας UVC OTG |
| Οθόνη αποθήκευσης | -20°C έως 70°C |
| Θερμοκρασία εργασίας | -10°C έως 60°C |
| Φώτιση | Επιλογικό |
| Μέγεθος της πλακέτας | 32x32mm (προαιρετικό 38x38mm) |
| Κύμα Ζώνης | 400-650nm(ray of light) |
| Επεξεργασία εικόνας | AWB、AEC、AGC |
| Αίτηση λειτουργικού συστήματος | Win XP/Win7/Win8 / Win10/ Win11 κ.λπ. Linux/MAC-OS /Android 4.0 ή νεότερη |






Εισαγωγή προσαρμογής φίλτρου ζώνης | |
Προσαρμογή ζώνης |
Εισαγωγή χαρακτηριστικών ζώνης |
Υψηλή Οριστικότητα |
Ορατό φως, χρώμα εικόνας, χωρίς χρώμα (προεπιλογή παράδοσης) |
Υπέρυθρα 850nm |
Μπορεί να μεταδοθεί ορατό και υπέρυθρο φως 850nm, η εικόνα είναι έγχρωμη, αλλά θα υπάρχει χρωματική απόκλιση |
Ινφράζευγμα 940nm |
Μπορεί να μεταδοθεί ορατό και υπέρυθρο φως 940nm, η εικόνα είναι έγχρωμη, αλλά θα υπάρχει χρωματική απόκλιση |
Στενή ζώνη 850nm |
Μήκος κύματος 820-880nm, η εικόνα θα έχει απόκλιση (πιο μαύρη) |
Στενή ζώνη 940nm |
Μήκος κύματος 910-970nm, η εικόνα θα είναι σκούρα (κοντά στο ασπρόμαυρο) |
Στενή ζώνη 980nm |
Μήκος κύματος 960-1000nm, η εικόνα θα έχει απόκλιση (σκουρότερη, ασπρόμαυρη) |
Στενή ζώνη 1064nm |
Μήκος κύματος 1040-1080nm, εικόνα σκούρα (σκούρα, περισσότερο ασπρόμαυρη) |
Στενή ζώνη 1310nm |
Μήκος κύματος 1280-1335nm, εικόνα σκούρα (σκούρα, περισσότερο ασπρόμαυρη) |
Στενή ζώνη 1450nm |
Μήκος κύματος 1420-1480nm, εικόνα σκούρα (σκούρα, περισσότερο ασπρόμαυρη) |
Στενή ζώνη 1550nm |
Μήκος κύματος 1520-1580nm, εικόνα σκούρα (σκούρα, περισσότερο ασπρόμαυρη) |
Κοντινό υπέρυθρο 700-1100nm |
Μήκος κύματος 700-1100nm, η εικόνα θα είναι παραμορφωμένη (Μερικώς κόκκινη) |
άλλες ζώνες |
405、520、540、580、730… |
Προεπιλεγμένο φίλτρο HD, για άλλες ζώνες φίλτρων παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας | |
κάμερα imx385 1080P υψηλής ταχύτητας 60fps USB, αισθητήρας CMOS 1/2 ίντσας για βιομηχανικό έλεγχο όρασης
Φακός M12 1,8 mm F2,4 Σταθερής Εστίασης, 2MP, Πεδίο Όρασης 110°, Μικρή Παραμόρφωση για Μορφή Εικόνας 1/4"
Μ12 5mm F3,5 65μοίρες FOV 12MP βιομηχανικό φακό απαλλαγμένο από παραμόρφωση για 1/2,3" μορφή εικόνας
μονάδα Κάμερας USB με Αυτόματη Εστίαση 2 MP, Χαμηλό Φως 0.003 Lux, Δυναμική Περιοχή 1080P, Υψηλής Ευκρίνειας Κάμερα Web με 86 dB, Χωρίς Οδηγό