*Objektivi: Opsional
*Sensor: CMOS 1/2.8” sony imx415
*Rezolucion maksimal: 3840X2160
*Formati i daljes: YUY2 / MJPEG
* Ndërfaqja e Daljes: Ndërfaqe USB2.0 me shpejtësi të lartë
* Madhësia e tabelës: 32x32 mm (opsionale 38x38 mm)
* Mbështetja e personalizuar: OEM, ODM
*UVC për përdorim në Windows\Android\Linux\Mac OS
Përdoret mirë për Inspektimin Industrial, Njoftimin e Fytyrës, Pamjen Mekanike,
Konferencë video, Kontroll industrial, Njohja me AI, Pajisje mjekësore,
Njohja me skanimin, ATM, Robot, Automjet, Drone.... etj.

| Libër specifikimesh produkti | |
| Modeli | PCBA_8MP_IMX415 |
| Sensori | CMOS 1/2.8" SONY IMX415 |
| Madhësia e Pixelit | 1.45μmx1.45μm |
| Harduer | Klasë teknike 8 Megapiksel |
| Rezolucion Maksimal | 3840(H)X2160(V) |
| Format i daljes | MJPG/YUY2 |
| Rezolucioni & Shkalla e Klatave |
3840X2160 MJPEG@30fps YUY2@2fps 2592X1944 MJPEG@30fps YUY2@3fps 1920X1080 MJPEG@30fps YUY2@5fps 1280x720 MJPG@30fps YUY2@10fps 640X480 MJPEG@30fps YUY2@30fps |
| SNR | 40dB |
| Tensioni | 5V |
| ELEKTRIKE | 230mA |
| Drita minimale | 0.01Lux |
| Gjerësi dinamike | 72dB |
| Koha e Ekspozures | 35ms |
| Lloji i Rrotulluesit | Shutter Elektronik Rrotullues |
| Lloji i Portit të Lidhjes | USB2.0 |
| Arritje | Protokoll komunikimi UVC OTG |
| Temperatura e ruajtjes | -20°C deri në 70°C |
| Temperatura e punës | -10°C deri në 60°C |
| Fusha e këndit të objektivit | Opsionale |
| Madhësia e Plakës | 32x32 mm (opsionale 38x38 mm) |
| Banda e valës | 400-650 nm (rreze drite) |
| Larg dhe Larg | AWB, AEC, AGC |
| Kërkesë për Sistem Operativ | Win XP/Win7/Win8 / Win10/ Win11 etj. Linux/MAC-OS/Android 4.0 ose më lart |






Hyërje në personalizimin e frekuencës | |
Personalizimi i frekuencës |
Paraqitja e karakteristikave të bandës |
Përcaktim i Larg |
Drita e dukshme, ngjyra e imazhit, pa ngjyrë (efekti i parazgjedhur gjatë dorëzimit) |
Infrigjaku 850nm |
Drita e dukshme dhe infrigjaku 850nm mund të kalohen, imazhi është me ngjyra, dhe ngjyra do të ketë përkulje |
Infrigjaku 940nm |
Drita e dukshme dhe infrigjaku 940nm mund të kalohen, imazhi është me ngjyra, dhe ngjyra do të ketë përkulje |
Banda e ngushtë 850nm |
Gjatësia valore 820-880nm, imazhi do të ketë përkulje (më i zi) |
Banda e ngushtë 940nm |
Gjatësia valore 910-970nm, imazhi do të jetë i errët (i afërt me të zi e të bardhë) |
Njolla e ngushtë 980nm |
Valëzgjatësia 960-1000nm, imazhi do të jetë me përkulje (më i errët, i zi dhe i bardhë) |
Njolla e ngushtë 1064nm |
Valëzgjatësia 1040-1080nm, imazhi më i errët (më i errët, më shumë i zi dhe i bardhë) |
Njolla e ngushtë 1310nm |
Valëzgjatësia 1280-1335nm, imazhi më i errët (më i errët, më shumë i zi dhe i bardhë) |
Njolla e ngushtë 1450nm |
Valëzgjatësia 1420-1480nm, imazhi më i errët (më i errët, më shumë i zi dhe i bardhë) |
Njolla e ngushtë 1550nm |
Valëzgjatësia 1520-1580nm, imazhi më i errët (më i errët, më shumë i zi dhe i bardhë) |
Afër infrigjirku 700-1100nm |
Gjatësi vale 700-1100nm, imazhi do të jetë i pjerrët (i kuq pjesërisht) |
të tjerat bandat |
405、520、540、580、730… |
Filtri HD i parazgjedhur, për bandat e tjera të filtreve ju lutemi na kontaktoni | |
imx385 1080P Kamerë USB me Shpejtësi të Lartë 60fps CMOS 1/2 inç Sensor për zbulim vizual industrial
Lentë M12 1.8mm F2.4 Fokus Fiks 2MP Fushë Pamjeje 110° Mikrodeformim për Format Imazhi 1/4"
Objektiv Industrial M12 5mm F3.5, fushë pamjeje 65 gradë, 12 MP, pa distorzion, për format imazhi 1/2.3"
moduli i Kamerës me Fokus Automatik 2MP USB, Kamerë Web HD me Dritë të Ulët 0.003Lux, Rang Dinamik 1080P, 86dB, pa Driver